You are here:  / Olejek rycynowy / Zdrowie / Wiązanie krawata

Wiązanie krawata

Wiązanie krawata
1 vote, 3.00 avg. rating (67% score)

Wiązanie krawata (5)Proszę sobie wyobrazić, że wiązanie krawata to też sztuka, istnieje prawdopodobnie aż 20 sposobów na zawiązanie tego kawałka materiału.

W zależności od tkaniny, z której uszyta jest koszula, dobieramy stosowny sposób wiązania i według reguł wiążemy krawat.
Węzeł prosty, inaczej zwany węzeł w czwórkę, to najprostszy sposób zawiązywania krawata. To najstarszy typ wiązania krawata, którego do tej pory synowie uczą się od swoich ojców. Uważa się, że węzeł ten pochodzi od węzła żeglarskiego, inni twierdzą, że w dawnym Londynie stangreci prowadzący powozy z czwórką koni w ten sposób wiązali zatrzymany powóz. Historia tego węzła jest różna, a w zależności od kraju bywa on nazywany węzłem niemieckim lub włoskim.
Podstawą tego węzła jest asymetria, dla zwolenników symetrii doskonały będzie węzeł windsorski.
To wiązanie pochodzi od księcia Windsor, jest to wiązanie niezwykle eleganckie na szczególne okazje. Bardzo obfity węzeł zakrywa górny guzik kołnierzyka koszuli i jest stosowany na koszuli posiadającej kołnierzyk o szerokich rogach.

Zobacz także:

Slowa kluczowe: usuwanie graffiti toruń, kubota l3200 cena, pantomograf Gliwice, drążenie foremników, GAP Fakturowy BMW, certyfikat flange fitter, Minikoparka Gorlice, mezoterapia vivaderm, CPE Gliwice, szycie firan kędzierzyn, Szamba Betonowe Piaseczno